Personal på Protoma AB

  • Andreas Eriksson

    Områden:

    Företagsledning VD
    Försäljning och tjänster.

    E-mail: andreas.eriksson@protoma.se
    Direkt: +46 31-742 75 02


  • Madeleine Berggren

    Område: Marknadsansvarig

    Email: madeleine.berggren@protoma.se

    Direkt: +46 31 - 742 75 66

  • Linn Eriksson

    Företagsledning

    Marknadschef

    E-mail: linn.eriksson@protoma.se

    Direkt: +46 31- 742 75 01

  • Rolf-Åke Svensson

    Områden:

    Regionsansvarig
    Södra Sverige 

    E-mail: rolf.svensson@protoma.se
    Mobil: +46 705-90 93 18

     

     

  • Anders Larsson

    Områden:

    Lager och administrationsansvarig

    E-mail: anders.larsson@protoma.se

    Direkt:

    +46 31-742 75 22



  • Camilla Spetz

    Områden: Ekonomiansvarig
    E-mail: camilla.spetz@protoma.se
    Direkt: +46 31-742 75 23


  • Daniel Jansson

    Område: Lager och administration 

    E-mail: daniel.jansson@protoma.se

    Direkt: - 

  • Oscar Wallis Svensson

    Områden:

    Teknisk säljare
    Södra Sverige 

    E-mail: oscar.svensson@protoma.se
    Mobil: +46 702-53 92 59

     

     

  • Roger Arneson

    Område:

    Applikationsingenjör

    E-mail: roger.arneson@protoma.se
    Direkt:

    +46 31-757 04 40


     

     

  • Johannes Udd

    Områden:

    Offertingenjör/ försäljning 

    E-mail: johannes.udd@protoma.se
    Direkt: +46 31 - 742 75 69


     

  • Kenneth Eriksson

    Områden:

    Företagsledning
    Försäljning tjänster och teknik

    E-mail: kenneth.eriksson@protoma.se
    Direkt:

    +46 31-742 75 24



  • Peter Carlzon

    Områden:

    Regionsansvarig Blekinge,
    Kronobergs, Kalmars och
    Jönköpings Län 

    E-mail: peter.carlzon@protoma.se
    Direkt:

    +46 454 - 337 76

  • Herman Axelsson

    Områden:

    Servicechef

    E-mail:

    herman.axelsson@protoma.se

    Direkt:

    +46 454 - 337 71

  • Olof Spogardh

    Områden:

    Servicetekniker Södra och Östra Sverige

    E-mail: olof.spogardh@protoma.se
    Direkt:

    +46 454- 337 74

  • Peter Olsson

    Områden:

    Verkstadsansvarig Karlshamn

    E-mail: peter.olsson@protoma.se
    Direkt:

    +46 454 - 337 75

  • Kristian Palmqvist

    Områden:

    Servicetekniker Södra och Östra Sverige

    E-mail: kristian.palmqvist@protoma.se
    Mobil: +46 723 81 73 08

     

     

     

     

       
     

     

     

  • Rasmus Olsson

    Områden:

    Servicetekniker Södra och Östra Sverige

    E-mail: rasmus.olsson@protoma.se
    Mobil: +46 706 559 610
  • Jimmy Hultgren

    Områden:

    Servicetekniker Södra och Östra Sverige

    E-mail: jimmy.hultgren@protoma.se
    Mobil: +46 708 126 385
  • Anders Kjellvåg

    Områden:

    Servicetekniker Södra och Östra Sverige

    E-mail: anders.kjellvag@protoma.se
    Mobil: +46 454 413 92
  • Andreas Jacobsen

    Områden:

    Servicetekniker Södra och Östra Sverige

    E-mail: andreas.jacobsen@protoma.se
    Mobil: +46 454 337 79
  • Johan Nilsson

    Områden:

    Servicetekniker Södra och Östra Sverige

    E-mail: johan.nilsson@protoma.se
    Mobil: +46 454 413 91
  • Fredrik Gungård

    Områden:

    Servicetekniker Södra och Östra Sverige

    E-mail: fredrik.gunngard@protoma.se
    Mobil: +46 454 413 90
  • Carl Fredrik Lindell

    Områden:

    Servicetekniker Södra och Östra Sverige

    E-mail: carlfredrik.lindell@protoma.se
    Direkt:

    +46 454 337 78

  • Kim Lund

    Områden:

    Servicetekniker Södra och Östra Sverige

    E-mail: kim.lund@protoma.se
    Direkt:

    +46 737 452 605 

     

  • Carl Jimholt

    Områden:

    Verkstadsansvarig Stora Höga

    E-mail: carl.jimholt@protoma.se
    Direkt: +46 31-742 75 13


  • Erik Holmström

    Områden:

    Säljtekniker
    Västra Götaland och Halland

    E-mail: erik.holmstrom@protoma.se
    Direkt:

    +46 31-742 75 25



Adressuppgifter

Adress:
Huvudkontor, pump och tätningsverkstad
Protoma AB
Ångpannegatan 6
417 05 Göteborg


Tel: +46 31-742 75 20
Fax:+46 31-52 54 20


Karta: 

nya adressen
klicka på kartan för att se vår placering


Adress:

Hydralik, pump och tätningsverkstad
Protoma AB
Tubba Torg 5
374 32 Karlshamn

Tel: +46 31-742 75 20
Fax:+46 31-52 54 20

 

Adress:

Pump och roterandeverkstad
Protoma AB
Stationsvägen 10
444 60 Stora Höga

Tel: +46 31-742 75 20
Fax:+46 31-52 54 20

Karta:

tubba.jpg

klicka på kartan för att se vår placering

Karta:

StoraHoga2.JPG

klicka på kartan för att se vår placering